Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Бројот на загинати во автобуската несреќа во Перу се искачи на 44 лица

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Свет

Бројот на загинати во автобуската несреќа во Перу се искачи на 44 лица
000f6cea-800.jpg

 Најмалку 44 лица загинаа во јужниот дел на Перу во вчерашната сообраќајна несреќа, кога од патот слета двокатен автобус и падна од гребен од височина од 200 метри.

 
Несреќата се случи вчера, рано изутрина, во близина на провинцијата Камана, соопшти сообраќајната полиција.
 
Во несреќата се повредени 12 лица, кои со хеликоптери биле пренесени во болница.
 
Засега не се познати причините за несреќата. 
 22.02.2018, 11:18  | Z.H. | 39

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

37392
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.