МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Утре и задутре затворен патот Велес – Градско
Собраниската седница прекината, матичните комисии треба да ги разгледаат предлог-зако..
Заев: Начелно постои согласност за консензуален претседателски кандидат
ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните заслужуваат претседател, кој ќе ја води државата кон нови побед..
Xроника
Следел девојчиња и се самозадоволувал, струмичанец доби кривична пријава

Следел девојчиња и се самозадоволувал, струмичанец доби кривична пријава

вторник, 13 февруари 2018, 12:39ч.   |   Z.H.

 Против 28-годишен струмичанец е поднесена кривична пријава за „задоволување на полови страсти пред друг“, затоа што се самозадоволувал додека следел две девојчиња кои пешачеле на трим патеката во Струмица.

 
Според полицијата настанот се случил на трети овој месец околу 10.00 часот. Девојчињата, кои подоцна го пријавиле случајот во полициска станица, оделе пеш по трим патеката од Ловен Дом кон манастирот „Св.Илија“, и го забележале Р.Џ. полулегнат на една клупа во близина на Иванова Чешма. Кога ги здогледал, Р.Џ. го соблекол долниот дел од тренерките и почнал да се самозадоволува и да оди кон нив. Тие се исплашиле и побегнале.
 
Настанот подоцна го пријавиле во СВР Струмица. Веднаш по пријавување од страна на СВР Струмица преземени се мерки за пронаоѓање на пријавениот. 28-годишниот Р.Џ. бил пронајден и лишен од слобода.

© ЖУРНАЛ    ~114,38

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Дваесет и деветгодишен скопјанец го пронашол својот син мртов
Скопјанец заврши во болница: На сила го ставиле во кола, па го однеле на Камник и го претепале
Младо момче пронајдено мртво во својот дом
TPAГEДИJA BO CKOПJE: Пoчинa бебе во скопски Илинден!
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.