МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Утре и задутре затворен патот Велес – Градско
Собраниската седница прекината, матичните комисии треба да ги разгледаат предлог-зако..
Заев: Начелно постои согласност за консензуален претседателски кандидат
ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните заслужуваат претседател, кој ќе ја води државата кон нови побед..
Xроника
Повредената девојка во сообраќајката во Солун се уште во критична состојба

Повредената девојка во сообраќајката во Солун се уште во критична состојба

вторник, 13 февруари 2018, 11:39ч.   |   Z.H.

 Македонската државјанка која што беше повредени во сообраќајна несреќа во Солун е приклучена на машини и во критична состојба, а повредениот маж утре ќе оди на операција на бутната коска.

 
Двајцата македонски државјани беа повредени откако во нив удри возило кое изгубило контрола, веројатно поради големата брзина. 27-годишната девојка и 38-годишниот маж веднаш биле пренесени во болница.

© ЖУРНАЛ    ~163,55

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Дваесет и деветгодишен скопјанец го пронашол својот син мртов
Скопјанец заврши во болница: На сила го ставиле во кола, па го однеле на Камник и го претепале
Младо момче пронајдено мртво во својот дом
TPAГEДИJA BO CKOПJE: Пoчинa бебе во скопски Илинден!
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.