МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Бошњаковски: Алатката за отчетност на министрите ќе биде ажурирана
Поднесено обвинение за обид за убиство во Батинци
ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Талат Џафери и директорот на Службен весни..
Поништен огласот за именување членови на Антикорупциска, новиот состав според новиот ..
Занимиливости
Човек има 13 жени и секоја од нив е бремена - цел свет зачуден поради овие работи

Човек има 13 жени и секоја од нив е бремена - цел свет зачуден поради овие работи

вторник, 09 јануари 2018, 10:25ч.   |   Z.H.

 Овој маж живее во Индија, а во моментов има 13 жени. Она што е интересно е дека сите се бремени во исто време.

 
Секако дека зачнуањето кај секоја од нив не се случило во исто време, но разликата е 3 до 4 седмици.
 
Тие признаваат дека добро се согласуваат и дека им е убаво заедно, бидејќи се како едно големо и среќно семејство.
 
Во Индија полигамните бракови се сосема нормална работа и многу луѓе тоа го практикуваат, но никогаш досега не се случило маж да биде оенет со 13 жени и сите тие да се бремени.
 
Целиот свет е поприлично изнеанден поради складноста и согласувањето кое владее меѓу неговите жени, бидејќи меѓу нив никогаш не се случила кавга, ниту пак имаат лошо мислење една за друга.
 
Приказната за ова големо семејство стана толку популарна и фасцинантна што никој не се сомнева во нејзината веродостојност.

© ЖУРНАЛ    ~313,107

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Хирург заспива додека ја држи тукушто „прикачената“ рака на негов пациент, а причината за тоа остава без зборови
Село во Италија плаќа 2.000 евра на секој што ќе се пресели таму
Жена направи бесплатна мини-библиотека од дрво старо 110 години
Урнат рекордот по „лајкови“ на Инстаграм
Арета должи повеќе од 6 милиони долари за данок, а ја ограбија пред смртта
На 114 години почина најстарата личност во САД
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.