МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Спорт
Тухел откри кога Нејмар ќе се врати на теренот

Тухел откри кога Нејмар ќе се врати на теренот

четврток, 06 декември 2018, 15:24ч.   |   Xh.I.

Бразилскиот фудбалер Нејмар очигледно ќе биде подготвен за гостувањето против Црцена Звезда во последното коло од групната фаза во Лигата на Шампионите.

Нејмар веќе некое време има проблеми со повредата на препоните, поради што го пропушти гостувањето против Стразбур во рамките на Лига 1. Тренерот Томас Тухел изјави дека Нејмар изминативе денови работи на посебна програма, а на остатокот од екипата би требало да се приклучи во петок или недела.

„Програмата по која работи е иста како и онаа кога беше повреден во репрезентацијата. Неколку дена ќе тренира индивидуално, а потоа ќе се проклучи на тимот. Мислам дека тоа ќе биде во петок или недела“, изјави Тухел.

Потсетуваме, ПСЖ нема да игра во Лига 1 за викенд, бидејќи нивниот натпревар против Монпелје е откажан, па сета концентрација е кон натпреварот во ЛШ против Црвена Звезда.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.