МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Реал Мадрид на лето го купува Азар за 170 милиони евра

Реал Мадрид на лето го купува Азар за 170 милиони евра

четврток, 06 декември 2018, 11:21ч.   |   Xh.I.

Белгискиот интернационалец Еден Азар во летниот преоден рок ќе направи мегатрансфер во Реал Мадрид. „Кралскиот клуб“ ќе плати отштета од 170 милиони евра и ќе дозволи Матео Ковачиќ комплетно да се пресели на „Стемфорд бриџ“. Оваа бомбастична информација ја лиферуваше медиумот „Onda Madrid“, кој ја потенцира решеноста на Флорентино Перез да го реновира тимот по завршувањето на оваа сезона.

Челси се обидува да го задржи Азар со зголемување на неделната плата на 335.000 фунти, но Белгиецот веќе подолг период ја истакнува својата желба да се пресели на „Сантијаго Бернабеу“. Тој изјави дека сигурно нема да си замине од Лондон оваа зима, но тоа не може да го гарантира и за летниот преоден рок. Ова е јасен сигнал за Реал Мадрид да тргне во офанзива за негов ангажман.

© ЖУРНАЛ    ~60,20

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.