МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Шекеринска: Најголемиот успех со членството во НАТО е што првите ратификации дојдоа о..
Села ја откажа средбата со Заев
Кирацовски: Побарав таткото на мојата сопруга да се повлече од работното место
Возачот на автобусот кој се преврте и неговото семејство го напуштиле домот во Гостив..
Занимиливости
Коза изела 20.000 евра со кои требале да купат десет хектари земја

Коза изела 20.000 евра со кои требале да купат десет хектари земја

четврток, 06 декември 2018, 11:19ч.   |   Z.H.

 Kако што пишува српскиот портал „arandjelovacinfo.rs“ во домаќинството на семејството Симиќ, во селото Раниловиќ во општината Аранѓеловац, козата Белка изела 20.000 евра, кои семејството ги спремало за купување на 10 хектари земја.

Семејството Симиќ се одлучило да го прошири својот имот и за тоа подготвило поголема сума од 20.000 евра, за да може да купи 10 хектари земја. Но тоа утро се тргнало на лошо.
 
– Станавме утрината, ги избројавме парите, бидејќи требаше да дојде човекот од кој ја купуваме земјата за да потпишеме договор и потоа да го исплатиме, парите стоеја на масата во дневната соба, а ние отидовме да појадуваме.  Таткото на мојот маж, како и секое утро излезе да ја нахрани стоката, но не забележал дека не ја затворил влезната врата и тука настана нашата несреќа. Козата Белка која ја имаме веќе неколку години влегла низ отворената врата во дневната соба и почнала да ги јаде парите од масата – изјавила низ солзи расплаканата Милена.
 
Таа додала дека кога слушнале шушкање и бука нејзиниот маж станал од масата и само што не доживеал шлог.
 
Белка ги изела сите пари, останале само околу 300 евра, а останатото било изедено.
 
– Маж ми од тој ден ништо не збори, само седи, молчи и гледа во една точка. Белка нас не зави во црно – изјавила за „arandjelovacinfo” Милена.

© ЖУРНАЛ    ~122,42

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Хирург заспива додека ја држи тукушто „прикачената“ рака на негов пациент, а причината за тоа остава без зборови
Ним не им е ладно: Убавици од Русија се капеле во ледена вода! (Фото)
Годишна плата од 57.000 евра за 4 работни дена неделно – никој не им се пријавува
Село во Италија плаќа 2.000 евра на секој што ќе се пресели таму
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.