МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Шекеринска: Најголемиот успех со членството во НАТО е што првите ратификации дојдоа о..
Села ја откажа средбата со Заев
Кирацовски: Побарав таткото на мојата сопруга да се повлече од работното место
Возачот на автобусот кој се преврте и неговото семејство го напуштиле домот во Гостив..
Занимиливости
„Повели, бирај“ - Ја запросил девојката со 6 различни прстени (фото)

„Повели, бирај“ - Ја запросил девојката со 6 различни прстени (фото)

понеделник, 03 декември 2018, 14:37ч.   |   Z.H.

 Мажите знаат дека бирањето веренички прстен воопшто не претставува лесна задача. Можете ли да го замислите притисокот и разочарувањето доколку прстенот не ѝ се допадне на идната невеста?

Но, Денис Браун е очигледно мажот од нашите соништа, бидејќи решил да игра на неколку сигурни „карти“. Тој ја запросил неговата девојка Атара Далас со неверојатни 6 прстени со различни големини и дизајни, давајќи ѝ можност да го одбере оној кој најмногу ѝ се допаѓа.
Освен што прстените грижливо ги спакувал во огромна кутија во облик на срце, Денис најмил и цвеќар, фотограф, дизајнер за настанот, па дури и стилист со цел запросувањето да изгледа магично. Атара на крајот се решила за прстенот со облик на солза, односно вториот прстен од горе.
 
Прекрасната порака која Денис ѝ ја посветил на Атара била испечатена на платно веднаш зад нив.
 
„Денес, на твојот специјален ден, ја имав честа да предизвикам насмевка на твоето лице, цел ден. Не постои подобар подарок што можев да ти го дадам.
 
Жената која ме натера да верувам дека сродната душа, љубовникот, воинот, човекот од доверба и најдобриот пријател може да бидат сè во едно, сплотени во една прекрасна душа која е извајана само за мене“.

© ЖУРНАЛ    ~117,39

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Хирург заспива додека ја држи тукушто „прикачената“ рака на негов пациент, а причината за тоа остава без зборови
Ним не им е ладно: Убавици од Русија се капеле во ледена вода! (Фото)
Годишна плата од 57.000 евра за 4 работни дена неделно – никој не им се пријавува
Село во Италија плаќа 2.000 евра на секој што ќе се пресели таму
Оваа куќа се гради за еден ден, а чини помалку од 29.000 евра – отпорна е на земјотреси, има соларни плочи (Видео)
Еден од најагресивните видови: Воочено отровно суштество врз главите на патниците во авионот, веднаш почнала паника (Видео)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.