Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Снежно невреме отсече села во западна Србија

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Регион

Снежно невреме отсече села во западна Србија
22012018161631_web_m.jpg

 Изминатите 24 часа делови на Србија беа зафатени од снежно невреме, што предизвика застои на сообраќајот и прекини во електричната енергија во западните области на земјата.

 
Планински села во близината на Ивањица остана без струја откако паднатите 20-ина сантиметри снег предизвикаа прекин на каблите на далноводите.
 
Снежните наноси во реонот на Сјеница предизвика блокади на патиштата.
 23.01.2018, 13:05  | Z.H. | 93

 

© ZURNAL.mk

 Регион 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

35443
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.