Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Бугарски државјани излетале од пат

Ахмети: Ако сакате интегрирана Македонија во НАТО и ЕУ ќе го поддржите референдумот
Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија
Џихадисти од Македонија раскажуваат: ИСИС е лажно исламско движење, видов масакри на ..
Бартол за МИА: Граѓаните во голем број да излезат на референдумот и да го кажат своет..

Црна хроника

Бугарски државјани излетале од пат
23012018103819_web_deve_bair.jpg

 Во текот на вчерашниот ден во 1:15 часот на магистралниот пат Крива Паланка-Граничен премин „Деве Баир“ се случила сообраќајна незгода во која Е.Е.К. (27) од Република Бугарија, управувајќи патничко возило „Ауди 4“ со бугарски национални ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил на земјената површина во речното корито на Крива река.

 
 Од незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците во возилото Ф.Ф.В. (47) и В.К.А. (26), двајцата од Република Бугарија. На нив им била укажана лекарска помош во Јавната здравствена установа Здравствен дом - Крива Паланка, а по нивно барање заминале за понатамошно лекување во Република Бугарија.
 
По овластување на Јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Крива Паланка.
 23.01.2018, 11:16  | Z.H. | 93

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

35418
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.