МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Ниту една постапка на Мицкоски нема да го запре напредокот на Македонија
Заев: Голема поддршка е што Словенија е точка за контакт со НАТО
Ерјавец: Словенија ја разбира жртвата што ја прави Македонија и дава безрезервна подд..
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Xроника
Возач тешко повреден откако му се превртело возилото

Возач тешко повреден откако му се превртело возилото

среда, 26 декември 2018, 11:22ч.   |   Xh.I.

Возач е тешко повреден откако му се превртело возилото на патот Штип – Велес. Полицијата информира дека несреќата се случила вчера околу 11:00 часот на магистралниот пат Штип – Велес, пред крстосницата Мамутчево – Велес.

З.А.(53) од Пробиштип управувајќи „лада нива“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, изгубил контрола над возилото и тоа се превртело. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Општа болница Велес. Извршен е увид на местото на настанот.

© ЖУРНАЛ    ~60,20

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Дваесет и деветгодишен скопјанец го пронашол својот син мртов
Скопјанец заврши во болница: На сила го ставиле во кола, па го однеле на Камник и го претепале
Младо момче пронајдено мртво во својот дом
Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка
TPAГEДИJA BO CKOПJE: Пoчинa бебе во скопски Илинден!
Исчезна девојче од Скопје
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.