МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Ниту една постапка на Мицкоски нема да го запре напредокот на Македонија
Заев: Голема поддршка е што Словенија е точка за контакт со НАТО
Ерјавец: Словенија ја разбира жртвата што ја прави Македонија и дава безрезервна подд..
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Xроника
Апсење на скопскиот аеродром

Апсење на скопскиот аеродром

вторник, 25 декември 2018, 10:39ч.   |   Z.H.

 С.Р.(43) од Дибар, Р.Албанија вчера во 13 часот е приведен на Граничен премин Аеродром Скопје.

Од МВР информираат дека лицето сакало да излезе од Македонија, а било уапсено поради сомнение за сторено кривично дело „Фалсификување исправа“.
 
-При извршениот преглед, кај него била пронајдена британска возачка дозвола, банкарска картичка на име T.P.  и албанската патна исправа. Лицето е приведено за понатамошна постапка, информираат од МВР.

© ЖУРНАЛ    ~69,23

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Дваесет и деветгодишен скопјанец го пронашол својот син мртов
Скопјанец заврши во болница: На сила го ставиле во кола, па го однеле на Камник и го претепале
Младо момче пронајдено мртво во својот дом
Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка
TPAГEДИJA BO CKOПJE: Пoчинa бебе во скопски Илинден!
Исчезна девојче од Скопје
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.