МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Роналдо: Манчестер не направи ништо за да победи

Роналдо: Манчестер не направи ништо за да победи

четврток, 08 ноември 2018, 09:47ч.   |   Xh.I.

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо не имаше многу причини за задоволство после синоќешниот натпревар против неговиот поранешен клуб Манчестер Јунајтед.

Иако во средината на второто полувреме постигна одличен погодок после асистенцијата на Бонучи, тимот на Јуве беше поразен со 2-1 и тоа со голови постигнати во последните минути од мечот.

После средбата Роналдо изјави дека Манчестер не заслужи да победи и дека неговата екипа требало да слави со три или четири голови разлика.

„Лигата на Шампионите е натпреварување каде што можете да водите, но не смеете да се опуштите, бидејќи се е возможно. Доминиравме 90 минути, имавме многу шанси, можевме да постигнеме три или четири голови, но се опуштивме и бевме казнети за тоа. Манчестер не направи ништо за да победи. Не можеме да зборуваме и за среќа, бидејќи морате и самите да ја креирате, а во овој случај нашата им ја поклонивме ним“, рече Роналдо и додаде коментар во однос на голот кој го постигна:

„Ја видов снимката во соблекувалната. Не знаев дека тоа е фантастичен гол, но направив добар потег со ногата и ја удрив топката силно“, заврши Португалецот.

© ЖУРНАЛ    ~75,25

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.