МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Алегри: Избегав брзо во соблекувална, само за да не го гледам ‘бламирањето’ на Мурињо

Алегри: Избегав брзо во соблекувална, само за да не го гледам ‘бламирањето’ на Мурињо

четврток, 08 ноември 2018, 09:46ч.   |   Xh.I.

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри вели дека е разочаран од синоќешниот пораз во Лигата на шампионите од Манчестер јунајтед од 1-2 нагласувајќи дека неговиот тим требало да ја „затвори“ средбата тогаш кога комплетно доминирал.

Јуве поведе со голот на Роналдо во 65.минута, а потоа во самиот финиш со два гола Манчестер јунајтед дојде до победата.

    „Ова е разочарувачки пораз затоа што игравме добро. Мора да бидеме подобри во завршницата и да не се опуштаме. Единствен начин на кој Јунајтед можеше да даде гол е од прекините и тука ја бараа својата шанса. Сепак се уште сме први во групата“ – истакна Алегри, кој кратко се осврна и на реакцијата на Жозе Мурињо кој имаше свое шоу по крајот на мечот провоцирајќи ги навивачите на Јувентус…

    „Не гледав што прави. Избегав во соблекувалната брзо, токму за да не ги гледам тие сцени кои се под секое спортско ниво“ – рече Алегри.
 

© ЖУРНАЛ    ~85,29

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.