МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Орбан: Прашајте ги адвокатите зошто Груевски не е во транзитен центар
Продолжи судењето за 27-ми април: Крсто Муковски комуницирал и со Миле Јанакиески
Обвинителството почна предистражна постапка за бегството на Груевски
Османи: Македонија и Србија можат да си помогнат на патот кон ЕУ
Регион
Грчките таксисти стапија во 12-часовен штрајк

Грчките таксисти стапија во 12-часовен штрајк

четврток, 08 ноември 2018, 13:49ч.   |   Z.H.

 Грчките таксисти денеска стапија во 12-часовен штрајк поради, како што изјавија, нелојалната конкуренција од превозниците кои работат на принципот на мобилни апликации.

 
Поради штрајкот, на улиците на Атина нема жолти такси возила, објави „Ројтерс“.
 
Штрајкот го свика грчкиот синдикат на такси возачи POEIATA, кој тврди дека многу такси-оператори и понатаму даваат услуги без дозвола.
 
Овој сојуз претставува околу 50 000 таксисти, а се жали и на попустите што ги нудат некои оператори кои работат на принципот на мобилни апликации.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
Се појави видео од ликвидацијата на Гркот во кого пукаа албански специјалци
Oтстранет натписот „Тито“, ставено албанско знаме
Младенци од БиХ се испокарале на сред свадба, веднаш покренале развод, еве и зошто
Хорор: Актерката од „Село гори, а баба се чешла“ пронајдена мртва, вереникот е во кома
Фото: Дунав без вода, во Унгарија прекинат сообраќајот на товарни бродови!?
Харадинај: Косовската војска ќе делува на југ и на север
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.