МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Унгарската амбасада во Тирана не коментира дали Груевски минал една ноќ во амбасадата..
Макрадули: Планираме за две години да го намалиме загадувањето на воздухот за 50 отст..
Бошњаковски: За екстрадицијата на Груевски прибрана е документација на 400 страници
Орбан: Прашајте ги адвокатите зошто Груевски не е во транзитен центар
Свет
Човек почнал да пука во бар во Калифорнија, 13 убиени

Човек почнал да пука во бар во Калифорнија, 13 убиени

четврток, 08 ноември 2018, 13:46ч.   |   Z.H.

 Тринаесет луѓе, меѓу кои и напаѓачот, загинале кога вооружен маж почнал да пука во преполн бар во јужна Калифорнија. Многумина биле ранети во нападот што се случил во Таусенд Оукс на околу 60 километри западно од Лос Анџелес. Полицијата соопшти дека во моментот на нападот во барот имало стотици луѓе.

 
Шерифот Џеф Дин рече дека еден од неговите заменици, кој прв интервенирал по пријавата на пукање, исто така загинал.
 
Не се соопштува како загинал напаѓачот.
 
Неколку луѓе, кои биле во барот за време на нападот, за медиумите изјавија дека човек облечен во црно, со качулка и со делумно покриено лице, почнал да пука во луѓето по случаен избор.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Шок на улица во Турција: За секунда се отвори дупка во земјата и „проголта“ две жени (ВИДЕО)
Кина изгради железничка пруга за пет и пол часа
Руски воен авион упадна на најголемата вежба на НАТО
Видео: Кина го отвори најдолгиот прекуморски мост во светот
Најмалку четири жртви при урување на зграда во Бахреин
Уапсени повеќе од 1 000 Пакистанци кои дивееја бидејќи христијанката не беше убиена
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.