МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Барса остана без Кутињо

Барса остана без Кутињо

четврток, 08 ноември 2018, 13:12ч.   |   Xh.I.

Лионел Меси  се враќа во екипата на следниот дуел со Бетис, но Барселона во меѓувреме остана без нов стандарден првотимец откако Филипе Кутињо заработи повреда на дуелот со Интер во Лигата на шампионите.

Деталните прегледи покажаа кинење на мускул на левата нога, а лекарите препорачаа мирување од најмалку две до три седмици. Ова значи дека Кутињо ќе го пропушти претстојниот меч со Бетис, а речиси сигурно ќе отпадне од комбинација и за големото дерби со Атлетико Мадрид што е на програмата веднаш по репрезентативната пауза.

Камбекот на бразилскиот фудбалер во првиот тим на Барселона се очекува на 2 декември, кога каталонскиот гигант на „Камп ноу“ ќе го пречека Вилјареал.

© ЖУРНАЛ    ~72,24

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.