МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Спорт
Бензема воодушевен: Солари мора да остане

Бензема воодушевен: Солари мора да остане

четврток, 08 ноември 2018, 11:15ч.   |   Xh.I.

Карим Бензема вчера стигна до бројката од 200 погодоци за Реал Мадрид, меѓутоа дел од фудбалската јавност и понатаму ги оспорува неговите квалитети.

Со заминувањето на Јулиен Лопетеги Реал Мадрид како да се препороди.

После победите во купот (Мелија) и Премиера (Ваљадолид), на ред дојде и Лигата на шампионите каде што Солари и Реал убедливо славеа во Чешка против Викторија Плзен со 0:5.

Кај Реал блескаше двократниот стрелец Карим Бензема кој после натпреварот истакна дека критиките не го погодуваат премногу.

© ЖУРНАЛ    ~60,20

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.