МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Xроника
Автомобил удрил во две жени кај Клинички центар и ги повредил

Автомобил удрил во две жени кај Клинички центар и ги повредил

среда, 07 ноември 2018, 13:27ч.   |   Z.H.

 Автомобил удрил во две жени и ги повредил, вчера додека поминувале улица кај Клиничкиот центар „Мајка Тереза" во Скопје.

Според полицијата, сообраќајката се случила во 14 часот на крстосницата од улицаите Белградска, Тодор Александров и булеварот Мајка Тереза.
 
Автомобил „опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управуван од С.А.(58) од Скопје, удрил во пешаците Р.К.(48) од селото Стајковци и М.Б.(54) од Скопје. 
 
Од ударот Р.К. се здобила со тешки повреди, а М.Б. била полесно повредена.
 
Двете биле пренесени во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде им била укажана лекарска помош.
 
Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

© ЖУРНАЛ    ~97,33

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Возило удри во мајка и ќерка кај Трубарево
Тинејџери направиле сообраќајка во Тетово, загина 18-годишно момче 13/05/2019
Велосипедист тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера во Скопје
Апсење на Табановце за Први Мај
Патник во автобус тешко повреден, девет сообраќајки вчера во Скопје
Скопјанец обвинет за недозволено држење оружје
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.