МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи: Македонија и Србија можат да си помогнат на патот кон ЕУ
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Спасовски да си поднесат оставки и да не ја префрлуваат вината на ..
Посебно одделение да ги суди предметите на СЈО, предлага Советот за следење на реформ..
Политика – Груевски избегал во Унгарија преку Албанија
Xроника
Пожар на планината Беласица, над селото Габрово

Пожар на планината Беласица, над селото Габрово

понеделник, 05 ноември 2018, 12:51ч.   |   Z.H.

 Од синоќа гори борова и букова шума на планината Беласица, над селото Габрово, информираа од Шумското стопанство „Беласица“ од Струмица.

Според Никола Ристов, шеф за заштита на шуми при Шумското стопанство „Беласица“ од Струмица, на местото на пожарот се испратени 12 вработени, кои се обидуваат да го стават под контрола.
 
Додава дека пожарите зачестиле откако почнала ловната сезна.
 
Затоа апелира до сите кои се движат низ шумата, а посебно до ловците да се однесуваат внимателно и да не палат оган на отворено.

© ЖУРНАЛ    ~51,17

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
23-годишно момче пронајдено мртво во хотел кај Качанички пат
Возило удри во жена на „Партизанска“
Скопјанка на работното место била нападната од сопруга на колега
Автобус се заби во дрво - сообраќајна незгода во Автокоманда
Тројца тешко повредени во сообраќајка кај Циментара
Разбојништво во канцеларија на „Брза пошта“, одземени 680 000 денари
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.