МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи: Македонија и Србија можат да си помогнат на патот кон ЕУ
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Спасовски да си поднесат оставки и да не ја префрлуваат вината на ..
Посебно одделение да ги суди предметите на СЈО, предлага Советот за следење на реформ..
Политика – Груевски избегал во Унгарија преку Албанија
Xроника
Товарен воз удри во автобус, двајца се повредени

Товарен воз удри во автобус, двајца се повредени

понеделник, 05 ноември 2018, 11:50ч.   |   Z.H.

 Во селото скопско Свиларе, вчера на патниот премин од железничката пруга Скопје – Кичево, се случи железничка незгода.

Во селото скопско Свиларе, вчера на патниот премин од железничката пруга Скопје – Кичево, се случи железничка незгода во која товарен воз  удрил во автобус со скопски регистарски ознаки управуван 32 годишен жител од село Грчец, Скопско.
 
Возачот и патникот во автобусот од село Долно Свиларе се здобиле со повреди и биле пренесени во комплекс клиники “Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
23-годишно момче пронајдено мртво во хотел кај Качанички пат
Возило удри во жена на „Партизанска“
Скопјанка на работното место била нападната од сопруга на колега
Автобус се заби во дрво - сообраќајна незгода во Автокоманда
Тројца тешко повредени во сообраќајка кај Циментара
Разбојништво во канцеларија на „Брза пошта“, одземени 680 000 денари
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.