МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Јонкер за МИА: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
Сите претседатели на Република Македонија
Канцеларијата на Хелсиншкиот комитет утре ќе биде отворена за граѓаните
ДИК: Гласањето на затворениците, болните и дијспората се одвива без проблеми
Економија
Горивата поевтинуваат за 3,5 и 4 денари

Горивата поевтинуваат за 3,5 и 4 денари

понеделник, 26 ноември 2018, 13:16ч.   |   Z.H.

 Од ноќеска на полноќ горивата ќе поевтинат за 3,5, односно за 4 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

 
Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросуперБС-98 се намалуваат за 4 денари за литар и со тоа новата цена на еуросупер БС-95 од ноќеска на полноќ ќе изнесува 63 денари за литар, додека малопродажната цена на еуросупер БС-98 ќе изнесува 65 денари за литар.
 
Цената на дизелот ќе се намали за 3,5 денари и со тоа новата цена ќе изнесува 61 денар за литар.

© ЖУРНАЛ    ~159,53

НАЈЧИТАНИ ОД ЕКОНОМИЈА
Регулаторна одлучи: Големо поскапување на бензинот и дизелот
Велигден ги поскапе земјоделските производи, а се намалува цената на јагнешкото
РКЕ: Либерализацијата на пазарот во овој момент ќе значи зголемување на цените на нафтата
Евидентирани 190 илјади невработени, 70% не се појавуваат на интервју, а 30% ја одбиваат работата по интервјуто, вели АВРМ
Потпишани првите договори за закуп на државно земјоделско земјиште над три хектари
Трошоците на живот во февруари на исто ниво како јануари
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.