Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Бебе родено пред три недели починало во спиење

Великов Петков: Бугарија ја поддржува Македонија за влез во ЕУ
Средба меѓу Ципрас и Заев во Давос
Законот за јазици е пред Иванов - Внимателно ќе решава за вето
Донесениот Закон за јазиците предвидува двојазични униформи, печати, поштенски марки,..

Црна хроника

Бебе родено пред три недели починало во спиење
policijapozar1yugt67ueiigheurgergre_2018112113641.jpg

 Мајка од Скопје вчера пријавила дека кога станала од спиење околу 09.30 часот забележала дека нејзиното три недели старо бебе не давало знаци на живот.

 
Семејството живеело на улица „Брсјачка Буна“ во Скопје.
 
МВР информира дека по наредба на јавен обвинител, телото на починатото бебе било дадено на обдукција.
 12.01.2018, 16:05  | Z.H. | 24

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

44763
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.