Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Трамп го изненади светот со изјавата за северокорејскиот лидер

Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица
Димовски: За избор на ДИК треба политичко усогласување

Свет

Трамп го изненади светот со изјавата за северокорејскиот лидер
rfetgjhytyjdtu-160368.jpg

 Американскит претседател Доналд Трамп денеска изјави дека веројатно има многу добар однос со северокорејскиот лидер Ким Џонг -ун. 

 
- Веројатно имам многу добар однос со него. Јас имам однос со луѓето. Мислам дека со тоа сте изненадени, изјавил Трамп. 
 
На прашањето дали разговарал со северокорејскиот лидер, тој кажал: 
 
- Не сакам да коментирам. Не велам ни дека сум разговарал ни дека не сум. Само не сакам да коментирам.
 12.01.2018, 15:13  | Z.H. | 75

 

© ZURNAL.mk

 Свет 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

26547
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.