Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Куп на кралот: Реал повторно имаше среќа, Барса против соседите, дерби во Мадрид

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан
Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 ги надмина и најоптимистичките прогнози, оче..
Нови рочишта за „Т.Н.Т“, „Транспортер“ и „Тендери“
Коѕијас - Димитров: Уште неколку спорни, но најтешки точки

Фудбал

Куп на кралот: Реал повторно имаше среќа, Барса против соседите, дерби во Мадрид
01.12kup-730x491.jpg

Актуелниот шампион Барселона ќе игра против градскиот ривал Еспањол, првиот натпревар се игра на „Ел Прато“ додека реваншот на „Камп Ноу“.

Реал Мадрид повторно имаше среќа, после Нумансија „кралевите“ ќе играат против Леганес кој ќе биде гостин во првиот натпревар.

Дербито на четвртфиналето се игра во Мадрид, Атлетико на „Ванда Метрополитано“ ќе ја пречека Севиља, додека реваншот е закажан за седум дена подоцна на „Рамон Санчез Пизхуан“.

Во последниот пар ќе играат Валенсија и Алавеш.

Првите натпревари на програмата се 17 јануари, а реваншот седум дена подоцна, потоа следат и полуфиналените 31 јануари и 7 февруар, додека големото финале е закажано за 17 април.

Парови за ¼ финалето

Леганес – Реал Мадрид

Еспањол – Барселона

Атлетико Мадрид – Севиља

Валенсија – Севиља

 12.01.2018, 13:38  | Xh.I. | 36

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

5238
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.