МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Владата има рок од 15 дена да ги достави амандманите до Собранието
Ципрас му честита на Заев за гласањето
Пратениците на СДСМ се откажаа од дискусија, се очекува гласање
Во „Монструм" било пукано со две пушки и пиштол
Спорт
Дали пукна љубовта меѓу Зидан и Перез: Францускиот стратег на излезна врата од кралскиот клуб

Дали пукна љубовта меѓу Зидан и Перез: Францускиот стратег на излезна врата од кралскиот клуб

петок, 12 јануари 2018, 10:14ч.   |   Xh.I.

Тоа што беше шпекулација очигледно станува вистина. Зинедин Зидан е пред излезна врата од редовита на Реал Мадрид. Очигледно поразите и лошите резултати, а особено моментот на раздор во тимот си го направи своето.

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез е во преговори со германскиот селектор Јоаким Лев за после завршувањето на Светското првенство во Русија да го превземе кралскиот клуб.

Дали е тоа возможна мисија ќе покаже времето зошто сепак 57-годишниот селектор на Германија има важечки договор со Фудбалската федерација на Германија до 2020 година, со што сепак ќе биде многу тешко да се убеди раководството на федерацијата. Тој го направи најголемиот успех оваа деценија со германската репрезентација освојувајќи го Светското првенство во 2014 година.

Но, шпански ,,ДОН Балон” кој секогаш е најблиску до вистинските информации од случувањата во шпанското првенство, излезе со информација дека Роналдо, кој секогаш е консултиран од првиот човек на Реал Мадрид, Перез му го открил името на друг тренер од англиското првенство. Се работи за тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп .

© ЖУРНАЛ    ~96,32

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Објавени детали за „местенката“ ПСЖ – Звезда: На УЕФА посебно и е сомнителен еден играч!
Еуфорија кај навивачите: Зидан најави дека наскоро почнува нова работа!?
Англичаните веќе открија колкава пауза го чека Роналдо
Савичевиќ: На „Маракана“ се случувале чуда, на Наполи нема да му биде лесно!
Де Лурентис: Од песните на навивачите на Црвена ѕвезда, нашите фудбалери заспаа како бебиња
УЕФА подготвува нова казна за Црвена звезда
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.