МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Хан: Северна Македонија е единствената земја во регионот што нема спор со ниту еден с..
Медиумите до утре треба да поднесат извештај за рекламите за избори
Џафери воздржан за барањето пратениците да одат на нарко-тест, чека конкретна иниција..
Изминатата недела најмногу заболени од морбили од почетокот на епидемијата
Спорт
Пред неколку месеци говореа дека Баерн направил одличен ,,дил” со Реал, а денес сакаат да го вратат назад во ,,кралскиот клуб”

Пред неколку месеци говореа дека Баерн направил одличен ,,дил” со Реал, а денес сакаат да го вратат назад во ,,кралскиот клуб”

петок, 16 ноември 2018, 09:36ч.   |   Xh.I.

Шпанска „Марка“ пред неколку месеци излезе со бомбастична статија за откупувањето на договорот на Хамес Родригез од страна на Баерн Минхен, а со својата насловна страна ги приложи и деталите од договорот кој го има, кој и тоа како е поволен за Баварците. Меѓутоа никој не очекуваше дека со доаѓањето на Нико Ковач на клупата на Баерн, работите толку многу ќе се променат, што овој нема да рачуна на услугите на Колумбиецот.

Правото на Баерн за да му го откупат договорот во случај да бидат задоволни од услугите на Родригез изнесуваше 42 милиони евра. Двегодишната позајмица истекува кон крајот на оваа сезона, но со тивката војна меѓу Родригез и Ковач, каде овој му препорача дека Баерн не е Ајнтрахт Франкфурт, дефинитивно значеше крај за неговата иднина во баварскиот клуб.

Воедно во прилог на овие пишувања одат и фактите што Родригез го повреди коленото и ќе биде надвор од фудбалските терени до јануари, а после тоа му завршува и позајмицата во Баерн, во месец јуни 2019 по што мора да се врати назад во Реал Мадрид.

© ЖУРНАЛ    ~69,23

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.