МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Никола Војминовски, осуден за нападот врз Зијадин Села избегал?
СДСМ и ВМРО ДПМНЕ во клинч за Антикорупциска комисија
Малолетничка подведувана на сексуални услуги
СДСМ: Заложбите на ВМРО-ДПМНЕ за борба против корупцијата се лажни
Економија
Бензините поевтинуваат за 4 и 4,5 денари

Бензините поевтинуваат за 4 и 4,5 денари

понеделник, 12 ноември 2018, 13:34ч.   |   Xh.I.

Од ноќеска на полноќ, цената на бензините ќе се намали за 4 и 4,5 денари, а на дизелот за 3 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-95 од ноќеска на полноќ се намалува за 4,5 денари за литар на 67 денари. Еуросупер БС-98 ќе поевтини за 4 денари на 69 денари за литар.

Дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтини за 3 денари на 64,5 денари за литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство се намалува за 3,5 денари за литар и новата цена ќе изнесува 53 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 2,281 денари и новата цена ќе изнесува 35,133 денари за килограм.

© ЖУРНАЛ    ~121,41

НАЈЧИТАНИ ОД ЕКОНОМИЈА
Кој треба да се регистрира како ДДВ обврзник? Издаден водич од кој граѓаните ќе разберат дали се ДДВ обврзници
Голем интерес за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари
До февруари засилени инспекциски контроли во приватните фирми за исплата на К-15, најави Државниот Инспекторат за Труд
ЛИЦЕНЦИ ЗА ПАЗАРЏИИТЕ: Кој ќе бара повлекување на законот
СВЕТСКА БАНКА: Нафтата во просек ќе чини 67 долари за барел во 2019 година
Проект на ЕУ, МВР и НБРМ за поефикасна борба против фалсификување евра
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.