МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Утре и задутре затворен патот Велес – Градско
Собраниската седница прекината, матичните комисии треба да ги разгледаат предлог-зако..
Заев: Начелно постои согласност за консензуален претседателски кандидат
ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните заслужуваат претседател, кој ќе ја води државата кон нови побед..
Xроника
Ученици фрлиле 14 годишно девојче од прозорец во училиште во Аеродром

Ученици фрлиле 14 годишно девојче од прозорец во училиште во Аеродром

вторник, 02 октомври 2018, 15:17ч.   |   Z.H.

 Татко на 14 годишно девојче денеска во полициската станица Аеродром пријавил дека во петокот (28 септември) неговата ќерка била фрлена од прозорец од училницата во основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром, потврдија од МВР за НОВА.

 
Според пријавата од таткото, четири малолетници-ученици во училиштето за време на малиот одмор од 10.30 до 11 часот, го фатиле за нозе и раце девојчето, го отвориле прозорецот од училницата што се наоѓа на приземје и го фрлиле на земја. Девојчето има телесни повреди.
 
Од МВР за НОВА велат дека се преземаат мерки и дека родителите, децата и управата на училиштето ќе бидат повикани на разговор.

© ЖУРНАЛ    ~93,31

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Дваесет и деветгодишен скопјанец го пронашол својот син мртов
Скопјанец заврши во болница: На сила го ставиле во кола, па го однеле на Камник и го претепале
Младо момче пронајдено мртво во својот дом
TPAГEДИJA BO CKOПJE: Пoчинa бебе во скопски Илинден!
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.