МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
СДСМ: Братот на Миленко добивал субвенции од претходната власт за чување кози
Уставниот суд ги отфрли иницијативите за Одлуката за уставни измени
Власта ќе бара поддршка од 80 пратеници за законот за СЈО, најави Дескоска
ОЈО за две недели ќе објави информации од истрагата за бегството на Груевски
Спорт
Првиот човек на францускиот фудбал зборуваше за Бензема, а напаѓачот му порача: Заборавете ме!

Првиот човек на францускиот фудбал зборуваше за Бензема, а напаѓачот му порача: Заборавете ме!

четврток, 11 октомври 2018, 09:18ч.   |   Xh.I.

Точно три години изминуваат од како напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема го одигра последниот натпревар за националниот тим.

Тој и понатаму е во центарот на вниманието во медиумите во татковината поради скандалот кога Матија Валбуена го уценувал со видео снимки.

Од тогаш за 30 годишниот напаѓач на еден од најголемите клубови во светот нема место во тимот на „галските петли“, а последен за него зборуваше претседателот на Фудбалскиот сојуз на Франција.

„Немам ништо лично со Карим, секогаш се однесуваше добро во селекциијата, но мислам дека заврши со репрезентација, посебно што во последно време не е во некоја форма“, изјави Ноел Ле Гре.

За одговор на напаѓачот не се чекаше долго, се огласи преку друштвените мрежи.

„Господине Ле Гре, ве молам да ме заборавите. Франција е светски шампион и тоа е единствено нешто што е важно. Ви благодарам“, напиша Бензема.

© ЖУРНАЛ    ~63,21

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
Драма на Сан Сиро: Како Роналдо го спаси пеналот на Игуаин?
Вијали: Се срамев што имам рак, се чувствував како јас да сум виновен што сум го добил
И на Мурињо не му е јасно како: Италијанците лесно ги одбија 90 милиони евра од Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.