МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Власта ќе бара поддршка од 80 пратеници за законот за СЈО, најави Дескоска
ОЈО за две недели ќе објави информации од истрагата за бегството на Груевски
НЕМА ЦЕЛОСНА АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ, ОРГАНИЗАТОРИТЕ И ТЕПАЧИТЕ ЌЕ ОДГОВАРААТ, ИЗГОТВЕН..
Ѕанакопулос: Заев води тешка битка во клима отежната од национализми
Спорт
Адвокатот на Роналдо: Документите против него се фабрикувани

Адвокатот на Роналдо: Документите против него се фабрикувани

четврток, 11 октомври 2018, 09:16ч.   |   Xh.I.

Адвокатот на Кристијано Роналдо – Питер Кристијансен, ги негира обвинувањата против фудбалерот за силување на Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година.

Во соопштението се вели дека документите, кои наводно вклучуваат признанија на Роналдо за актот, се комплетна измислица.

Според претставникот на фудбалерот, во 2015 година многу компании во Европа, вклучувајќи и правни, биле нападнати од хакер кој ги украл нивните електронски податоци. Тој се обидел да ги продаде овие информации, откако еден медиум („Дер Шпигел“) објавил некои од украдените документи, „големи делови од кои биле изменети и / или целосно фабрикувани“.
Се посочува дека Роналдо останува зад неговата позиција дека она што се случило во Лас Вегас во 2009 година е резултат на заеднички договор.

– Кристијано Роналдо не негира дека се согласил за договор, но причините што довеле до него, се во најмала рака искривени. Договорот во никој случај не е признание за вина. Она што се случило е дека Кристијано Роналдо ги следел советите на неговите советници, за да стави крај на неквалификуваните обвинувања на негова адреса и да избегне обиди како оној на кој сме сведоци, чија цел е да го уништи угледот, изграден врз многу работа, спортски квалитети и правилен став, се вели во соопштението.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
Драма на Сан Сиро: Како Роналдо го спаси пеналот на Игуаин?
Вијали: Се срамев што имам рак, се чувствував како јас да сум виновен што сум го добил
И на Мурињо не му е јасно како: Италијанците лесно ги одбија 90 милиони евра од Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.