МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Жбогар: Ниту една земја не е имуна на корупција, разликата е во политичката волја да ..
Катимерини: Ретките несреќни коментари на Заев се за да и се додвори на домашната пуб..
Мијалков ги прислушувал сопругата и брат му?
Зоолошката градина во Скопје ќе добие „Џурасик парк“ со 50 диносауруси
Спорт
Буфон посочил три стадиони со посебна атмосфера

Буфон посочил три стадиони со посебна атмосфера

среда, 10 октомври 2018, 09:30ч.   |   Xh.I.

Џанлуиџи Буфон од оваа сезона голман на ПСЖ, за француските медиуми, открил на кои три стадиони му било најтешко да брани.

„Дефинитивно Енфилд во Ливерпул, тоа е еден од стадионите на кој што ми беше тешко на почетокот да се сконцентрирам на случувањата на теренот. Би го издовоил и стадионот на Ренџерс во Глазгов и на Фенербахче во Истанбул“, рекол Буфон.

Натпревари што нема да ги заборавам?

„Меѓу тие натпревари е моето деби за Парма против Милан, како и некои други мечеви што ги играв со Парма, како што се освојувањето на Купот на УЕФА, Купот на Италија и Суперкупот. Полу-финалето со Јувентус и победата над Реал во 2003 година“

Најдобриот натпревар?

„Секое финале е чиста емоција, но доколку морам да издвојам некои, секако дека тоа е финалето на Светското првенство. Мислам дека можевте да погодите дека ќе го кажам ова“, рекол Буфон.

© ЖУРНАЛ    ~70,24

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
Драма на Сан Сиро: Како Роналдо го спаси пеналот на Игуаин?
Вијали: Се срамев што имам рак, се чувствував како јас да сум виновен што сум го добил
И на Мурињо не му е јасно како: Италијанците лесно ги одбија 90 милиони евра од Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.