МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Потпишан меморандум за соработка меѓу МНР и Инфо-центарот за евро-атлантски интеграци..
Папата ќе ја посети Македонија во мај
Жбогар: Ниту една земја не е имуна на корупција, разликата е во политичката волја да ..
Катимерини: Ретките несреќни коментари на Заев се за да и се додвори на домашната пуб..
Спорт
Мадриѓаните гневни на Герет Бејл: Тој е фолирант!

Мадриѓаните гневни на Герет Бејл: Тој е фолирант!

среда, 10 октомври 2018, 15:11ч.   |   Xh.I.

Цел Мадрид му се налути на Герет Бејл поради неговото фолирање дека е повреден и дека не може да игра за Реал Мадрид, но е подготвен да изгине за репрезентацијата на Велс.

Откако дојде за тогашен светски рекорден трансфер во 2013 година од Тотнем, Бејл во изминативе пет години беше повреден преку 20 пати, но сите тренери не успеваа да со сфатат неговото однесување, а последен во низа е Хулан Лопетеги. Велшанецот беше повреден за мечот со ЦСКА Москва, но тестовите не покажале повреда, потоа со Алавес побара замена со изговор дека го болел мускулот, но затоа заминал во Велс за пријателската со Шпанија и со Ирска во Лига на нации.

Веќе и не е чудно зошто Бејл кај Зинедин Зидан бил во втор план, иако Велшанецот беше херој на киевското финале со два гола, од кои еден прекрасен со ножички.
 

© ЖУРНАЛ    ~84,28

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!
Кој е Милан Павков? Од селски фудбалер и антиталент до ѕвезда во ЛШ!
Драма на Сан Сиро: Како Роналдо го спаси пеналот на Игуаин?
Спасовски: Јанчев го обезбедуваме патролно, закани има и кон Христијан Мицкоски
Вијали: Се срамев што имам рак, се чувствував како јас да сум виновен што сум го добил
И на Мурињо не му е јасно како: Италијанците лесно ги одбија 90 милиони евра од Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.