МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Шекеринска: Отворен е патот за излез на Македонија од изолација
Ковачев: ВМРО-ДПМНЕ користи комунистички лаги и шири омраза
Ахмети до Коѕијас: Ви се заблагодарувам за посветеноста за затворање на прашањата со..
Левица најави антивладини протести
Свет
Салвини: Италија повеќе нема да биде камп за мигранти

Салвини: Италија повеќе нема да биде камп за мигранти

среда, 10 октомври 2018, 16:15ч.   |   Z.H.

 Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини денеска изјави дека Италија повеќе нема да се смета за камп за мигранти.

 
Салвини додаде дека неговата Влада пред четири месеци била нарекувана расистичка, популистичка и неука, но „сега италијанскиот модел на водење на миграции и затворање на пристаништата кога тоа е неопходно, станал популарен”.
 
Тој се обрати на денешната средба на министрите за внатрешни работи во Лион, каде што главни теми беа борбата против тероризмот и миграцијата.

© ЖУРНАЛ    ~60,20

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Единаесетмесечно бебе почина во авион
Таткото на Америка во лисици
(Видео) Воен авион леташе низ ураганот Флоренс
Израелските медиуми: Што ако сега С-300 стигне во Сирија?
Петмина застрелани , меѓу нив и девојче во престрелка во САД (ВИДЕО)
Европа среде септември пред топлотен бран: Следи температурен шок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2018 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.