Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Загинал од возбуда што девојката му се согласила да се омажи за него

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Занимиливости

Загинал од возбуда што девојката му се согласила да се омажи за него
zgg_1.jpg

 Маж во Јапонија загинал откако паднал од мост возбден откако девојката се согласила да стапи во брак со него.

Мажот на возраст од 32 години го запрел автомобилот на мостот Ираби во Јапонија, ја извел девојката надвор и ја запросил.

Од среќа што кажала „да“, се качил на оградата од мостот ги раширил рацете и по неколку моменти загубил рамнотежа, по што паднал во водата од 30 метри височина.

Неговото тело е пронајдено неколку часа подоцна во бежитовна состојба. Полицијата соопшти дека мажот пиел алкохол пред трагедијата. Мостот Ирабу (3,5 км) е отворен во 2015 година и ги поврзува јапонските острови Мијако и Ирабу.

 08.09.2017, 16:49  | L.E. | 139

 

© ZURNAL.mk

 Занимиливости 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

14579
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.