Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Иранска принцеза пронајдена како бездомничка на улиците на Милано

Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство
Судир меѓу нотарите и адвокатите за Законот за нотаријат
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Џафери ја доведоа во прашање и препораката за преговори за ЕУ

Занимиливости

Иранска принцеза пронајдена како бездомничка на улиците на Милано
IRAN_8.jpg

Аријана Лак од Велика Британија, која потекнува од иранското кралско семејство Каџар, и којашто исчезна пред една година, деновиве е пронајдена во Милано, Италија, благодарение на албански детектив најмен од нејзиното семејство.

Аријана, која инаку е филмска продуцентка и милијардерка, е пронајдена во растроена состојба. Таа исчезна во јануари 2016 година, а последен пат беше видена во хотелот Ди Коро - Ди Корзо во Милано, објави лондонски „Сан“.

Приватниот детектив на минувачите на улиците во Милано им ја покажувал нејзината фотографија, па така трагата го одвела меѓу бездомниците.

Последното на што таа се сеќава, е насилен грабеж што завршил со повреда на нејзината глава, поради што добила амнезиј

 21.09.2017, 11:57  | L.E. | 179

 

© ZURNAL.mk

 Занимиливости 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

17787
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.