Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Тинејџер возел без дозвола и излетал од пат, сопатникот тешко повреден

Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица
Димовски: За избор на ДИК треба политичко усогласување
Алијансата за Албанците со решенија за спречување на лекарите да ја напуштаат држават..

Црна хроника

Тинејџер возел без дозвола и излетал од пат, сопатникот тешко повреден
kro.jpg

Прилеп, 21 септември- Две лица, од кои едно потешко се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 21:50 часот се случила на патот Битола-Прилеп.

Прилепчанецот М.М. (19) управувајќи „Мазда 626“ изгубил контрола над возилото, најверојатно поради неприлагодена брзина, и излетал од патот. Во несреќата со тешки повреди се здобил сопатникот М.Б. (18) од Прилеп кој е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје, додека возачот со полесни повреди бил пренесен во прилепската болница.

Неофицијално, М.М. го управувал возилото без возачка дозвола и истото било нерегистрирано.

Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.

 21.09.2017, 11:39  | L.E. | 76

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

40227
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.