Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Оружен грабеж во маректот „Тинекс“ во Хром

ДПА со поддршка на договорот со Грција и најава за партиски коногрес на почетокот од ..
Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица

Црна хроника

Оружен грабеж во маректот „Тинекс“ во Хром
tinex.png

Скопје, 20 септември- Непознат сторител вооружен со пиштол синоќа извршил разбојништво во маректот „Тинекс“ во скопската населба Хром, на улицата „Васил Чакаларов“, насилно и со закана одземајќи од касата 15.000 денари.

Како што соопшти МВР, немилиот настан е пријавен во 21:15 часот во Единицата за информирање и команда. Разбојникот со пиштол и се заканил на вработената по што ја извршил кражбата.

Се преземаат мерки за негово пронаоѓање.

 20.09.2017, 16:23  | L.E. | 121

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

11157
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.