Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Маж пронајден мртов во Ѓорче Петров

Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство
Судир меѓу нотарите и адвокатите за Законот за нотаријат
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Џафери ја доведоа во прашање и препораката за преговори за ЕУ

Црна хроника

Маж пронајден мртов во Ѓорче Петров
pp_4.jpg

Скопје, 19 септември- Маж бил пронајден мртов вчера од сопственикот на куќата каде истиот живеел сам како потстанар.

Од полицијата информираат дека телото е пронајдено во куќа на улицата „Тодор Циповски Мерџан“ во скопската населба Ѓорче Петров.

Починатиот е 46 годишниот М.Р. кој живеел сам во куќата, а според пријавата боледувал од бубрежни болести.

Смртта без траги на насилство е констатирана од екипа од Итна медицинска помош, а по наредба на ЈО телото е предадено на обдукција.

 19.09.2017, 12:56  | L.E. | 85

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

17809
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.