Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Три лица со пиштол и автоматска пушка нападнале и раниле сопственик на менувачница во Сарај

Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство
Судир меѓу нотарите и адвокатите за Законот за нотаријат
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Џафери ја доведоа во прашање и препораката за преговори за ЕУ

Црна хроника

Три лица со пиштол и автоматска пушка нападнале и раниле сопственик на менувачница во Сарај
armaaa.jpg

Скопје, 18 септември- Синоќа околу 20 часот и 20 минути во трговскиот центар „Сарај“ пред менувачница три непознати лица извршиле разбојништво врз сопственикот на менувачницата.

Едниот од напаѓачите бил вооружан со автоматска пушка, а другиот со пиштол. Тие пукале кон сопственикот на менувачницата при што тој се здобил со повреди на двете нозе и со возило бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје.

СВР Скопје презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 18.09.2017, 13:15  | L.E. | 85

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

17833
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.