Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Продале лажно злато за илјада евра

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Црна хроника

Продале лажно злато за илјада евра
ariii.jpg

Радовиш, 13 септември- Штипјанец доби кривична пријава за измама бидејќи е осомничен дека со уште едно лице во златара продал фалсификуван златен накит.

Двајца на вработена во златара во Радовиш и понудиле златни предмети, а таа откако ги направила основните проверки се согласила да ги откупи и им исплатила илјада евра.

Кога измамниците заминале, вработената направила уште една проверка и утврдила дека во составот има и друг метал односно дека станува збор за фалсификат.

 13.09.2017, 12:53  | L.E. | 97

 

© ZURNAL.mk

 Црна хроника 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

32591
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.