Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Деловен ручек на Македонско-германското стопанско здружение

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Економија

Деловен ручек на Македонско-германското стопанско здружение
rucek.jpg

Скопје, 13 септември- Македонско-германското стопанско здружение организира деловен ручек со премиерот Зоран Заев.

Деловниот ручек ќе се одржи во хотелот Александар Палас во Скопје, а на него премиерот ќе се обрати на тема „Економските и финансиските политики на новата Влада“.

 13.09.2017, 12:04  | L.E. | 109

 

© ZURNAL.mk

 Економија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

32609
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.