Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Одрони на магистралниот пат Скопје – Долно Блаце

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Македонија

Одрони на магистралниот пат Скопје – Долно Блаце
odronkamenja_1.jpg

 Сообраќајот на магистралниот пат Скопје – Долно Блаце кај месноста викана „Вражји вир“ од синоќа од 19:30 часот се одвива по една лента поради одрони на камења на неколку места, соопшти АМСМ.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

 12.09.2017, 09:45  | Xh.I. | 94

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

14942
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.