Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Денеска променливо облачно

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Македонија

Денеска променливо облачно
Vreme_Soncevo_14jun15-Plusinfo34.jpg

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец. УВ вредноста ќе изнесува 6.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 19, а дневната температура од 24 до 33 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец.

В среда ќе има услови за краткотраен локален дожд, во северозападниот дел од земјава. Потоа, во наредните денови ќе преовладува стабилно време и малку посвежо, но понатаму дневната температура ќе има тенденција во постепен пораст. 

 12.09.2017, 09:44  | Xh.I. | 79

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

14963
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.