Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Ураганот „Ирма“ ја уништил луксузната вила од милион евра на Лепа Брена во Мајами

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Шоубиз

Ураганот „Ирма“ ја уништил луксузната вила од милион евра на Лепа Брена во Мајами
irma_1.jpg

Страшниот ураган го погоди и Саут Бич, елитен кварт во Мајами каде Брена има луксузна вила од милион евра. Според српските медиуми, вилата на Брена претрпела големи штети од ударите на „Ирма“.

 

Имено, според извор близок на пејачката, Брена се обидела да стапи во контакт со нејзините соседи во Саут Бич во обид да евакуира дел од работите во вилата пред налетите на ураганот, но не успеала во тоа.

 

Инаку луксузната вила на Лепа Брена има 400 квадратни метри и се наоѓа на самиот брег на океанот.

 12.09.2017, 16:31  | L.E. | 159

 

© ZURNAL.mk

Aktuelno

 Шоубиз 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

14948
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.