Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Румениге: Левандовски ќе си има работа со мене

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Фудбал

Румениге: Левандовски ќе си има работа со мене
133850203.jpg

 Претседателот на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге упати јавна закана до напаѓачот Роберт Левандовски поради искажаните критики кон трансфер политиката на клубот.

 
Полјакот изрази незадоволство од, како што рече, носење просечни играчи и побара засилувања од „топ класа“.
 
Реагираше Румениге со остра закана кон Левандовски.
 
– Левандовски сигурно сака трансфер во ПСЖ и заборавил дека игра во Баерн и дека заработува многу пари. Жал ми е што комуницираме на ваков начин. Оној кој јавно го критикува клубот ќе мора да се соочи лични со мене, порача Румениге.
 11.09.2017, 12:33  | Z.H. | 233

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

15029
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.