Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Рајола е сигурен: Дибала ќе го напушти Јуве, се сели во Премиерлигата!?

Одобрено обвинението за Чавков и петмина пратеници
Север: Договорот за името е голем чекор за целиот Балкан
Хан: Иванов да преземе одговорност за процесот за договорот со Грција
Ѕанакопулос: Договорот е политичка победа, се решава прашање старо 30 години

Фудбал

Рајола е сигурен: Дибала ќе го напушти Јуве, се сели во Премиерлигата!?
dibala.jpg

 Мино Рајола, еден од најпознатите светски фудбалски агенти вели дека во иднина го гледа напаѓачот на Јувентус Пауло Дибала во Челзи или еден од клубовите на Манчестер.

 
„Мислам дека Дибала на крајот ќе го напушти Јуве”, изјави Рајола за РаиСпорт. „Тој мора да оди во тим каде што ќе влезе во „проект“ кој е идеален за него.
 
Сега тешко е тој да биде дел од „новата“ Барселона, но од друга страна може да се вклопи во тимови како Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити или Челзи“.
 
23-годишниот аргентински играч за врска во нападот досега во дресот на „Старата дама“ има учинок од 68 натпревари и 35 голови.
 11.09.2017, 12:32  | Z.H. | 168

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

32580
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.