Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Марија Бошковска – Јанковски назначена за в.д. директор на Централниот регистар

ДПА со поддршка на договорот со Грција и најава за партиски коногрес на почетокот од ..
Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица

Македонија

Марија Бошковска – Јанковски назначена за в.д. директор на Централниот регистар
marija-boskovska-jankovski-centralen-registar-e1502262536973-520x383.jpg

Марија Бошковска – Јанковски е назначена за вршител на должност директор на Централниот регистар на Македонија.

Таа доаѓа на оваа позиција на местото на Андреа Поповски, кој досеа ја извршуваше функцијата вршител на должност во Централниот регистар.
 

 09.08.2017, 09:57  | B.M. | 811

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

11489
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.