Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Министерот Салији на средба со италијанскиот амбасадор Ромео

ДПА со поддршка на договорот со Грција и најава за партиски коногрес на почетокот од ..
Пендаровски: Грција нема да го прекрши Договорот
Шекеринска за "Different": Македонија се извлече од Балканската кал, граѓаните немат ..
Ангелов: Саздо не го убија Албанци, го убија три свирепи, злобни и сурови лица

Македонија

Министерот Салији на средба со италијанскиот амбасадор Ромео
21212121.JPG

Министерот за правда Билен Салији денеска одржа средба со амбасадорот на Италија во  Македонија Карло Ромео на која разговарале за активностите на  Министерството за правда  во изминатите два месеца и  краткорочните планови во овој сектор.

Министерот Салији на италијанскиот  амбасадор му ги пренел заложбите на Владата да ги спроведе  реформите за интегрирање во евроатланските  структури, потенцирајќи го  и изготвувањето на планот за реформи  3 – 6 – 9, соопшти Кабинетот на министерот Салији.

Амбасадорот Ромео, пак, истакнал дека Италија максимално ќе ја поддржува Македонија во спроведувањето на најавените реформи.

 09.08.2017, 18:14  | B.M. | 112

 

© ZURNAL.mk

 Македонија 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

11470
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.