Журнал - Новинска агенција

Zurnal.mk

Јоветиќ ќе ја носи „десетката“ на Мбапе во Монако

Рама со порака до Иванов: Албанскиот не е јазик на непријателот
Четворица обвинители реагираат: На Бобан Илиќ требало да му се суди за убиство
Судир меѓу нотарите и адвокатите за Законот за нотаријат
ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Џафери ја доведоа во прашање и препораката за преговори за ЕУ

Фудбал

Јоветиќ ќе ја носи „десетката“ на Мбапе во Монако
img-351810.jpg

Стеван Јоветиќ е новата „десетка“ на Монако. Црногорецот на „Луј Втори“ дојде како замена за Килијан Мбапе.

Социјалните мрежи се преплавени од сликите на Јоветиќ во новиот дрес, што е сигнал дека тинејџерот Мбапе ќе го напушти клубот и ќе се пресели во ПСЖ.

Како што пишува „Лекип“, Мбапе во Париз ќе се пресели за сума од 180 милиони евра, но оваа сезона ќе игра како позајмен фудбалер, а потоа ПСЖ ќе мора да го откупи неговиот договор.

Трансферот на Јоветиќ од Интер во Монако изнесува 13 милиони евра.

 29.08.2017, 09:51  | Z.H. | 85

 

© ZURNAL.mk

 Фудбал 

НОВИНСКА АГЕНЦИЈА "ЖУРНАЛ"

Димитрие Чуповски 4/2-11
Скопје, Република Македонија
Телефон: 02 3217 815
Е-пошта: info @ zurnal.mk

18036
© 2018 Журнал - Новинска агенција. Сите права се заштитени.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ. Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.